Hakkımda

drippingain ingilizce kökenli olşuturulmuş bir kelimedir. “Damlayan şey” manasındaki drip kelimesi ile “Elde etmek, oluşmak” manasındaki gain kelimesinin birleşimi ile oluşturulmuş olup damlaya damlaya göl olur misali “Birikerek oluşmak” temalı bir bilgi sitesidir. Böylece bilimin birikerek bugünlere gelmesine atıfta bulunarak kendi kişisel hayatımda edindiğim pek çok kategoriden bilgiyi paylaşabilmekteyim.

Drippingain sitesinin kuruluşunun amacı, elinden geldiğince her platformda olabilmek ve insanlara çeşitli sosyal platformlarda içerik sağlamaktır. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal mecralarda aktif bir şekilde bulunmakta ve paylaşımlarını yapmaktadır.

İnternette aranılan pek çok şeyin bulunması aynı zamanda başka türde bir kargaşaya yol açmıştı. Öğrenmek istediğim şeylerde detay bilgi ihtiyacım arttıkça pek çok siteyi dolaşmam gerekmiş ama bu da bir yerden sonra yorucu olmaya başlamıştı. İşin kötü yanı ise tekrar bu bilgilere ulaşmak istediğimde işler iyice çığrından çıkmıştı.

Bu problemi çözme temelli ve bir nevi not defterim tadında olan bu siteyi kurdum. İşin püf noktası tadında edindiğim bilgileri önce kendime sonra dertdaşlarıma faydası olması umuduyla sitem günbegün büyümekte.

Sitede bulunan “Zihin açıcı yazılar” bölümünde, doğru düşünmeyi öğretici yazıları paylaşmaktan ziyade yanlış düşünmeye yol açan kusurları aydınlatmaya ve onları elemeye yönelik içerikleri paylaşacağım.

Zihin Açıcı Tarih” bölümünde ise, hayatımızın her alanına geçmişten bir etki olan tarihin yaşantımızda yer edinmesinden ötürü özellikle bunu geliştirmeye yönelik içerikleri, yani tarihte insanlığın yaşamına yer etmiş önemli olayları paylaşacağım.

Zihin Açıcı Bilim” bölümünde ise, teknoloji ve mühendislikle ilintili karmaşık şeyleri, konuyla sadece ilgisi olanlar için bile kolayca anlaşılmasını sağlayan paylaşımlar yapacağım. Bu paylaşımlar, hem kıymet verdiğim mühendislik öğrencileri için katalizör görevini sağlama amacında, hem de ilgisi olanlara, dışarıdan karmaşık görünen bu sistemleri yakından tanıtma tarzında olacak.

Blog” bölümünde ise bir nevi dertleşmek için yazdığım yazılar ve okuduğum kitaplardan alıntılar bulunmaktadır. 

Yeni ve benzer amaçlarda içeriklerle sayfayı ve siteyi olabildiğince zengileştireceğim. Umuyorum ki rafine etmek için oluşturduğum kendi bilgi birikimimi, ağızda kötü bir tad bırakacak bir evrilmeye doğru gitmem ve sizlere de fayda sağlarım.

Bu sözlerimden anlaşılacağı üzere bir çeşit arıcılık yaptığım bu rolde, türlü türlü çiçeklerden elde ettiğim özleri, tadı damakta kalan bir bal üretmeye evriltmektir.

Gaziantep Üniversitesinden makine mühendisi olarak mezun oldum. Aktif iş yaşamım olsun, öğrencilik yıllarım olsun çeşitli işleri tecrübe ettim. Bu yüzden elimi attığım işleri en iyi şekilde yapmak için çok çabalarım.

Herhangi bir durum nedeniyle irtibata geçmek için “İletişim” sayfasını kullanabilirsiniz.