Hakkımda

Merhabalar! bu platform, “Birikerek Oluşmak” anlayışı ile hayata geçmiş bir bilgi sitesidir. DrippingGain, İngilizce kökenli bir kelime birleşimi olup “Damlayan” anlamına gelen drip kelimesi ile “elde etmek, oluşmak” anlamındaki gain kelimesinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Bu ifade, damlaya damlaya göl olur düşüncesiyle “birikerek oluşmak” temasını taşır ve bilimin de birikerek bugünlere gelmesine atıfta bulunur.

İnternette bilgi arayışının bir yandan da başka türde bir karmaşaya yol açtığını fark ettiğimde, öğrenmek istediğim konularda detaylı bilgilere ulaşmak için pek çok siteyi dolaşmak zorunda kaldım ve bu süreç zamanla yorucu olmaya başladı. Bu problemi çözmek amacıyla, bu siteyi bir nevi not defteri olarak kurdum ve işin püf noktalarını önce kendime, sonra sizin gibi bilgi arayışı içinde olan dertdaşlarıma faydalı olması umuduyla paylaşıyorum.

Günbegün büyüyen bu platformda, yeni ve benzer amaçlı içeriklerle sayfayı ve siteyi zenginleştirmeye devam edeceğim. Umarım, rafine etmek için oluşturduğum bu bilgi birikimini, ağızda kötü bir tat bırakacak bir evrime gitmeyerek sizlere de fayda sağlarım.

Sonuç olarak, bu rolde türlü türlü çiçeklerden elde ettiğim özlerle, tadı damakta kalan bir bilgi balı üretmeye çalıştığımı söyleyebilirim.

Herhangi bir durum nedeniyle irtibata geçmek için “İletişim” sayfasını kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu